Ameliyatsız El Estetiği

Ameliyatsız El Estetiği

Sıcak, soğuk, güneş, kimyasal ajanlar, biyolojik etkenler gibi etmenler ellerin daha hızlı ve erken yıpranmasına, yaşlanmasına sebep olur.

Ellerdeki yaşlanma 2 biçimde değerlendirilir;

Cildin yaşlanması; kuruması, kırışması ve lekelenmesi

Cilt altı volüm (hacim) kaybına bağlı buruşma, damarlanma, kemiklerin ortaya çıkması ve belirginleşmesi

Eğer yıpranmış ellere sahip isek ellerin gençleştirilmesi adına önerilen tedaviler genellikle lazer ya da nemlendirici enjeksiyon uygulamalarıdır.

El Kırışıklıkları ve Lekeleri İçin Lazer Uygulaması

Lekelerin tedavisinde; Q-Switched Nd- YAG lazer uygulamaları en etkili yöntemlerdir.

Birkaç seanslık tedaviler ile genellikle eller lekelerden arındırılır.

Kırışıklıkların azalması için Plexr ya da fraksiyonel lazer uygulamaları önerilebilir.

Nem ihtiyacında ise uygulanacak saf hyalüronik asit enjeksiyonları

(IAL System- Gençlik Aşısı) amaçlanan sonucu elde etmede yeterli olacaktır. Bu istem hem yüze hem boyuna hem de ellere uygulanabilir.

Ellerde yıpranmanın yanı sıra hacim kaybı da mevcut ise bu durumda hacim kazandırıcı işlemler devreye girmelidir.

Bio-expander, dolgu ve yağ enjeksiyonları bu konuda uygulanan yöntemlerdir. Dolgular ve bio-expander işlemleri geçici olarak hacim kazanımı sağlarken yağ enjeksiyonu ise kalıcı bir çözüm sunar. Ancak yağ enjeksiyonunun bir ameliyat olması ve enjeksiyonun bu bölgede kalmama ihtimali bu işlemin zorluklarındandır.

Yukarıda sayılan işlemler arasında en doğal sonucu veren işlem ise bio-expander uygulamasıdır. Ellerin uyuşturulması sonrasında hacim

kazandırılmak istenen bölgelere saf hyalüronik asit ve çapraz bağlı hyalüronik asit karışımı olan bio-expander enjekte edilir. Bu işlemin ardından pansumana gerek yoktur.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.