Organik İple Yüz Estetiği

Organik İple Yüz Estetiği

Yüzde ameliyatsız lift etkisi yaratan bu teknikte çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Bu iplikler iğneler yardımıyla cilt altına, kırışıklık ve sarkma olan bölgelere yerleştirilir. PDO iplikler herhangi bir istenmeyen reaksiyona yol açmadan, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını artırarak, cildin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler.

Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olsa da cildin iplikler çevresinde oluşturduğu doku yüzdeki sarkmayı toparlayan, lift etkisi yaratan bir ağ vazifesi görür. İşlemin etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde optimum halini alır.

Kimler için uygundur?

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35- 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Hangi bölgelerde kullanılabilir?

Yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle örümcek ağı tekniği kullanılarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Güvenli midir?

Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO (Polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) içerikli, saç teli inceliğinde ipliklerdir. İşlem sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz.

İyileşme ve günlük hayata dönme süreci ne kadardır?

Çoğu hasta örümcek ağı uygulaması sonrasında günlük yaşamına hemen dönmektedir. Operasyon sonrası kızarıklık hemen geçer, her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.