Dolgu

Dolgu

Yüzdeki kaş arası çizgiler, alın çizgileri, nazolabial oluk dediğimiz burun kenarından dudak köşelerine doğru aşağıya inen çizgilerin azaltılması; elmacık kemiklerinin, yanakların ya da dudakların belirginleştirilmesi; meme ve kalça gibi daha fazla hacim isteyen bölgelerin dolgunlaştırılması; selülit çukurlarının yok edilmesi gibi vücuttaki her çöküntü ya da hacim azlığı için ‘dolgu’ diye adlandırılan, vücutta reaksiyon yaratmayan maddeler kullanılarak yapılan işlemlerdir.

Hangi bölgeler için uygundur?

Özellikle yaşlanma ile kaybedilen yüz volümünün yeniden kazandırıldığı tüm alanlara yani, burun, elmacık kemiği, çene, alın, şakak, kaş, göz altı ve dudaklara uygulanır.

Dolgu olarak hangi sentetik materyaller kullanılır?

Sentetik olarak üretilen dolgular öncelikle kalıcı olanlar ve geçici olanlar olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Geçici olan dolgu uygulamaları’nın içinde en sık kullanılan Hyaluronik asit ve kolajenlerdir. Kalıcı ve YarıKalıcı olan dolgular içinde ise en sık Poliakrilamid gel, Kalsiyum Hidroksiapatit, Polimetilmetakrilat bulunur.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.