Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir.

Çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile göz çevresi, gözaltı, gözaltı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu İçin Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir ve Nasıl Etki Eder ?

Gözaltı ışık dolgusu için enjekte edilen cilt dolgusu, çapraz bağlı, konsantresi düşürülmüş hyaluronik asittir. Bu hyaluronik asit, gözaltına yapıldığı zaman, enjekte edildiği yerde, ışıltı, parlaklık ve pırıltı pigmentleri sağlayarak, morluk, grilik, karanlık gibi göz altındaki görüntülerini yok eder, daha estetik ve dinç bir görünüm oluşur. Böylece yorgun ve bitkin görüntü kaybolur. Genellikle göz önünde olaninsanlar tarafından tercih edilen göz altı ışık dolgusu oldukça etkili bir uygulamadır.

Mezoterapi kimlere uygulanamaz?

Kalp yetmezliği, diyabet, böbrek rahatsızlığı, hamilelik-emzirme döneminde olanlar, antikuagülan tedavi gören hastalara mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapi uygulamasının yan etkileri var mı?

Mezoterapi, uzman hekim tarafından uygulandığında yok denecek kadar az yan etki oluşturur. İğne yerlerinde hafif kızarıklık, cilt dokusundan ufak çaplı şişlik ve morluklar oluşabilir. 1-2 gün içerisinde düzelme görülür.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.