Somon DNA

Somon DNA

Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle cilt kalitesi bozulur, kollajen ve elastik lifler parçalanır, vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. 30 yaşından sonra her yıl %1 kollajen kaybı yaşanır. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır.

Somon DNA, polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinin cilde zerk edilmesiyle uygulanır. Protokolü oluşturan moleküller vücudun tamamen doğal elemanlarıdır. Polinükleotidler, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleridir. Hyalüronik asit ise bağ dokumuzun temel maddesi olup, cildimizin nem dengesini sağlar.

Somon DNA işlemi nasıl yapılır?

Somon DNA aşısı tedavisinde 1 seans hyalüronik asit, 1 seans Somon DNA uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan Somon DNA’da çok küçük iğnelerle neredeyse ağrısız bir şekilde cilt altına enjeksiyon yapılır.

Somon DNA hangi sorunları çözer?

Yüzeysel lekeleri açıp gözenekleri daraltır, cildin daha sağlıklı, genç, parlak ve ışıltılı gözükmesini sağlar. Yaz ve kış her mevsim yapılabilir.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Somon DNA tedavisi, etkisini 3-4 seanstan sonra göstermeye başlar. Uygulamanın kalıcılığı diğer botulinium toksin uygulamalarında olduğu gibi 4 ila 6 aydır. Tedavinin yaklaşık 1 yıl gibi bir kalıcılığı vardır.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Haftada 1 ve 15 günde 1 aralıklarla olacak şekilde, Somon DNA aşısı 4 seans yapılmaktadır.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.