4D Soğuk Lipoliz

4D Soğuk Lipoliz

4D Soğuk Lipoliz (Bölgesel Zayıflama)

Soğuk Lipoliz uygulaması, lokal yağ birikimi olan bölgelerdeki yağ hücrelerinin -10 dereceye kadar düşürülerek 45 dakika işlemden geçtikten sonra 30 gün içerisinde kendilerini yok etme işlemine denilebilir.

Soğuk lipoliz uygulamasının temel mantığı yağ hücrelerini soğuk ile kristalize ederek hasar vermek ve bu hasarlı olan hücrelerin bağışıklık sistemi tarafından vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Soğuk Lipoliz Cihazı Etkiler Nelerdir?

Soğuk Lipoliz etkisi 3 aşamada gerçekleşir:

1- Inflammatory (Kristalleşme Süreci): Bu süreç Soğuk Lipolizin yapıldığı günde oluşur. 1 saatlik seans sırasında yağ hücreleri donar ve zarar görürler.

2- Apoptosis Süreci: Zarar gören hücrelerin kendilerini öldürme işlemlerine denir.

3- Dissolving Süreci: Apoptosisten geçen hücrelerin bağışıklık sisteminde bulunan Fagosite hücreler tarafından yenilerek vücuttan uzaklaştırılma sürecidir ve apoptosis ile birlikte 30 gün sürer. Soğuk Lipoliz ile her seansta %20-25 arasında yağ kaybı elde edilir, bu sayede 3 ay sonunda bir bölgede %60 civarında bir yağ kaybı sağlanır.

4D Soğuk lipoliz cihazı nasıl uygulanır?

Soğuk Lipoliz öncesi antifriz cool ped kullanılarak üst derinin koruma altına alınması gerekmektedir. Hasta yağ birikiminin en fazla olacağı şekilde yatırılır. Soğuk Lipoliz bir bölgede 45 dakika boyunca uygulanmalıdır ve başlık hiç yerinden çıkarılmamalıdır.

Soğuk lipoliz kaç kez uygulanmalıdır?

Soğuk lipoliz cihazı 4 başlıktan oluşmaktadır. Bu nedenle vücudunuzda rahatsızlık duyduğunuz 4 bölgeye aynı anda uygulanabilir. İşlem tek seanslık bir uygulamadır ve etkisi 3 hafta sonra görülmeye başlar. Belirgin sonuçlar 1-3 ay sonra ortaya çıkar, yağların vücuttan uzaklaştırılması 4 ay sürer. Süreler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstenildiği takdirde 4 ay sonra ikinci seans yapılabilir.

Yan etkisi var mıdır?

Soğuk lipoliz etkisi sadece yağ hücreleri üzerinde olup diğer dokulara zarar vermemektedir. Çünkü sinirler, melonositler, fibrositler, soğuğa çok az duyarlıdırlar. Bu özellik nedeni ile uygulanan soğuk çevre dokulara zarar vermemektedir. Soğuk lipoliz aynı gün içinde uzun süreli peş peşe uygulanacak olursa üşüme problemi ortaya çıkabilmektedir. Geçici olup hemen düzelebilmektedir. Uygulama sırasındaki soğuk kimi kişiler için çok rahatsız edici olabilmektedir.Vakumlu soğuk lipoliz uygulanan hastalarda, uygulama alanında ciltte kızarıklık, çok ender morarma görülebilmektedir. Çok hassas bazı kişilerde, 15 günden bir hafta, hatta bir kaç aya dek varabilen, ama asla kalıcı olmayan uygulama bölgelerinde hassasiyet ve uyuşukluk bildirilmektedir.

Kimlere uygulanmamalıdır?

  • Gebe ve gebelik ihtimali olan kişilere,

  • Kardiyopatisi olanlara

  • Damar hastalarına

  • Kalp pili taşıyanlara

  • Trombozis ve trombophlebitisi olan hastalara

  • Antikoagülan tedavi alanlara

  • Organ nakli olanlara

  • Büyük metal protezi olanlara

  • Şeker hastalarına

  • Epileptik olanlara

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.