Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifleri yaşa ve başta ultraviyole ışınları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak kalitesini yitirir. Cilt önce parlaklığını kaybeder, incelir ve soluklaşır. Gerginlik azalırken yerçekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve ciltte sarkmalar meydana gelir.

Fraksiyonel Lazer, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye yönelik geliştirilmişbir lazer sistemidir. Kontrollü hasarlama ( mozaikleme ) mekanizması sayesinde, yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile olan uyumuna yardımcı olur. Kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu olur ve ciltte düzelme görülür.

Fraksiyonel Lazer Etkisini Nasıl Sağlar?

Fraksiyonel Lazer 1,3cm2‘lik bir alanda mikron çapında 169 adet lazer ışınını aynı anda atabilen cihazlardır. Lazerin teknik özelliği non-ablatif yani yara oluşturmayan bir lazer olmasıdır. Ciltte sağlam doku içerisinde küçük köprüler bırakarak ve mikroskobik yeni yapılar meydana getirerek cildi gerer, içeriğini düzenler, lekeleri azaltır, siler. Cilt rengini ve elastikiyetini iyileştirir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Çalışır ?

Fraksiyonel lazer tıpkı bir mozaik deseni gibi ciltte, ince sütunlar halinde sorunlu alanları tarar, bu alanlarda karşılaştığı yıpranmış hücre ve kollajeni yok eder. Yok olan kollajenin yerine yeni kollajen oluşumunu sağlar. İşlem sonrası tazelenen kollajen, cilde parlak, yumuşak ve genç bir görünüm kazandırır. Fraksiyonel lazer cildi mozaik deseni gibi etkiler. Fraksiyonel lazer sonrası, cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler büyük oranda kaybolur. Ciltteki renk ve ton farkları azalır.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Fayda Sağlar?

Güneş lekeleri ve melasma denen gebelik lekelerini temizler,

Yüzdeki yaşlılık lekelerini giderir,

Yüzdeki sivilce izleri giderir,

Kahverengi lekeleri giderir,

Cildin parlaklığını arttırır,

Göz çevresindeki ince kırışıklıkları azaltır,

Eldeki kırışıklık ve lekeleri azaltır,

Göğüs dekoltesindeki leke ve kırışıklıkları azaltır,

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Nelerdir?

Sosyal hayata dönüş süresinin kısa olması.

İşlem sonrası güneşten kaçınma 10 gün süre ile sınırlıdır.

İşlem sonucu bir hafta sonra ortaya çıkar ve gün geçtikçe artarak devam eder.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.