Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Kadınlar ve erkekler için istenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en modern yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonun çalışma prensibi; kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir.

Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur. Zerre atışlarsayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak saniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.

Neden lazer epilasyonu tercih etmelisiniz?

Bireysel çözümlerle, bölgesel kullanım için farklı lazer cihazlarının kullanımıyla istenmeyen tüylerden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ağda, jilet gibi geleneksel yöntemlerin oluşturabileceği hijenik olmayan, cildi tahriş edebilecek yaklaşımları dışlar ve kalıcı bir çözüm sunar. FDA, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onay almış ve güvenilirliği konusunda kusursuzluğu kanıtlanmış cihazlarla yaptıracağınız lazer epilasyon, bireylere güvenli, pratik, hijyenik bir konfor sağlar.

Lazer Epilasyon alanında kullanılan başlıca sistemler

Alexandrite, Diyote, Ultrasonic Epilasyon ve Ndyag ‘dır. Lazer epilasyon öncesinde cilt ve kıl yapınız, kıllarınızın yoğunluğu ve teninizin tonu uzmanlarımız tarafından analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenecektir. DrMKA Kliniği bünyesinde Alexandrite+Ndyag cihazı kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyondan maksimum faydayı almak ve olası potansiyel risklerden kaçınmak için, uygulama öncesi lazer epilasyon uzmanı sizin tıbbi geçmişinizi gözden geçirir ve fiziki muayenenizi yapar. Beklentileriniz, istekleriniz belirlenir.

%100 güvenli bir lazer epilasyon seansı için aşağıda saydığımız koşulların yerine getirilmesi önerilir:

  • Lazer epilasyon öncesinde iki hafta boyunca güneşlenme, solaryum, ağda, kimyasal peeling veya kolajen enjeksiyonlarından kaçının
  • Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında tedavi alanına parfüm, deodorant ya da herhangi bir potansiyel tahriş edici ürün sürmekten kaçının
  • Kanama riski nedeniyle aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçının.

Lazer epilasyon sonrası

Lazer epilasyon sırasında ağrı eşiğine bağlı olarak en fazla iğne batığı kadar bir acı hissedebilirsiniz. Az da olsa kızarıklık, çok az şişme ve hassasiyet gözlemlenebilir. Lazer epilasyon uzmanının tavsiyesi ve doktorlarımızın reçete edeceği antiseptik kremler sürülebilir. Lazer epilasyon sonrasında ayrıca 2 hafta süreyle doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanız, sauna, buhar banyosu ve kese yapılmaması, havuza ve denize girilmemesini öneriyoruz.

Kimler lazer epilasyon yaptırabilir?

Lazer epilasyon vücudunun herhangi bir bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen kadın erkek fark etmeden, erişkin herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Kadınların yanı sıra artık erkekler de kol, boyun, göğüs, sırt, kaş arası, elmacık kemiği, sakal bölgelerinde istenmeyen tüyler için bu yönteme başvuruyorlar.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.