Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme

Lazer ile dövme silme tedavisi, dövme üzerine lazer ışınları gönderilerek yapılır. Lazer ışınları hapsedilen dövme boyalarını parçalar ve dövmeleri ısı enerjisi ile yakar. Dokunun iyileşmesi ile dövme rengi silinip deri rengine eşitlenir.

Bu işlem dövmelerin olduğu tüm alanlarda, tüm dövmelere uygulanabilmektedir. Fakat bazı dövmelerde silüet şeklinde dövme yeri belli olabilir ve deri rengine tam olarak eşitlenmeyebilir. Koyu renkli ve eski dövmeler, yeni ve açık renkli dövmelere oranla daha başarılı şekilde deri rengine eşitlenirler.

Lazer ile dövme silme tedavisi acı verir mi?

Bu tedavi lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmez.

Lazerle dövme sildirme teadvisi kaç seans yapılır?

Çok büyük olmayan eski ve koyu renkli dövmeler için seans sayısı ortalama olarak 5 olmakla birlikte dövmenin silinme başarısı ve seans sayısı bazı kriterlere bağlıdır.

Bu kriterler;

Dövmenin derinliği

Yaşı

Yapıldığı boyanın kalitesi ve rengidir.

Lazerle Dövme Silme Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Dövme silme işlemleri lazer ışınları ile yapıldığı için lazer ışınlarının sakınca teşkil etmeyeceği kişilerde dövme silme işlemi yapılmalıdır. Bu konu hakkında sağlıklı bilgi almak için doktorunuza danışmanız önemlidir.

Lazer ile dövme silme tedavisinden sonra iz kalır mı?

Geçici olarak kızarıklık, kabuklanma ve şişlik olabilir. İşlemden sonra bölgede dikkat edilmesi gereken kurallara özen gösterilmesi ile 1 hafta içinde bu yan etkiler hafifleyerek geçer.

Lazer İle dövme silme işlemlerinden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama alanını yıkamamak ve güneşten korumak çok önemlidir.

Dövme silme tedavisi bitene kadar uygulama alanına makyaj yapmamak,

Üzerine yeni bir dövme yaptırmamak önemlidir.

Lazer İle dövme silme işleminden sonra aynı yere yeni bir dövme yapılabilir mi?

Dövme silindikten sonra iyileşme dönemi çok önemlidir. Dövmeler deri rengine en uygun şekilde eşitlendikten ve deri dokuları kendini toparlayıp işlem görmemişçesine iyileştikten sonra aynı alana yeni bir dövme yapılabilir. Bu durum için dövme silme tedavisi uygulayan doktorunuza danışmanız önemlidir. Doktorunuza danışıp, uygulama alanının iyileşip yeni bir dövme için hazır olup olmadığını öğrenmeniz doktor kontrolü ile mümkündür.

Lazer ile dövme silme tedavisiyle kalıcı makyaj da silinebilir mi?

Elbette. Lazer ile dövme silme işlemleri ile aynı adımlarla kalıcı makyajlar da silinebilir.

Lazer ile dövme sildirme fiyatları neye göre değişir?

Lazer ile dövme silme fiyatları, dövmenin silinme başarısı ve seans sayısını etkileyen kriterlere göre şekillenmektedir. Bu nedenle her dövme silme işlemi için farklı bir fiyat söz konusu olabilir. Dövmenin boyutu, ne zaman yapıldığı, kullanılan boyanın kalitesi, dövmedeki renk skalası işlemin başarısını ve fiyatını etkileyen unsurlardandır.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.