En popüler gençleşme yöntemi örümcek ağı

En popüler gençleşme yöntemi örümcek ağı

Cildin genç kalmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamalar arasında en çok tercih edilen 5 yöntemi anlatan Estetik International sağlık Grubu doktoru Dr. Mustafa Kemal Ataönder öncelikli olarak örümcek ağı estetiğinden söz etti. Örümcek Ağı Estetiğinin son yılların en fazla talep edilen uygulamaları arasında yer aldığını belirten Ataönder, ‘’Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen ve 2011 yılından beri Estetik International kliniklerinde uygulanan bu teknik çok sevildi.

Favori teknikler arasında yer alan bu uygulama insanlara ameliyatsız, neştersiz gençleşme imkanını sundu. Cilt yıpranma derecesine göre belirlenen adette ipi, cilt altına ince uçlu iğneler vasıtasıyla yerleştiriyoruz. Bu medikal ve zararsız ipler 6 ay içerisinde erirken, vücut kendi biyolojik ağını bu iplerin etrafına örmüş oluyor. Azalan kolajen tekrar aktive olurken, lifting mekanizması devreye giriyor. Bu sayede ciltte günden güne canlanma, gerginlik oluşuyor ve haliyle kırışıklıklar da yok oluyor’’ diye konuştu.

DÜNYADA BİR İLK OLAN ORGANİK SAÇ EKİMİ VE ENJEKSİYONU

Saçların en önemli aksesuarlarımız arasında yer aldığını, dolgun ve sağlıklı saçların gençliğin göstergelerinden biri olduğunu söyleyen Ataönder, ‘’Pek çok sebepten ötürü dökülebilen saçlar için, kliniklerimizde üzerinde 2 senedir laboratuvar çalışmaları yürüttüğümüz kök hücre esaslı, dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan Organik Saç Ekimi tekniğini geliştirdik.

Teknik hem kellik sorunu yaşayanlara, hem de saçları dökülenlere etkili bir çare oldu. Kişinin bölgesel yağlanma olan alanından aldığımız bir parça yağı, kök hücreden zengin hale getirip, saçtan yoksun bölgeye enjekte ediyoruz. Bugüne kadar hiçbir çalışma, saçtan yoksun bölgenin canlandırılması üzerine yapılmadı.

Oysaki saç dökülmesindeki en büyük sorun, bu alanın artık beslenememesinden kaynaklanıyor. Kişi kellik sorunu yaşıyorsa, bu enjeksiyon sonrası saç ekimi işlemini gerçekleştiriyoruz. Eğer sadece saç dökülme sorunu yaşıyorsa, yine aynı enjeksiyon yeterli oluyor. Yeni çıkan saçların, son derece gür, sağlıklı ve tutunma oranlarının son derece yüksek olduğunu gözlemliyoruz’’ dedi.

AMELİYATSIZ GÜZELLİK ULTHERAPY

Ameliyatsız cilt yenileme ve sıkıştırma yöntemlerinden bir tanesinin de Ultherapy olduğunu belirten Dr. Mustafa Kemal Ataönder, bu yöntemin kolajen üretimini tetikleyen ve lifting mekanizmasını devreye sokan bir etkiye sahip olduğunu söyledi. Ataönder, cildin derin katmanlarına kadar uzanabilen ultrason dalgalarıyla bütün yüze uygulanabilen Ultherapy’nin; boyun, gıdı gölgesi gibi gevşeme problemlerinin en fazla hissedildiği alanlarda son derece etkili sonuçlar verdiğini sözlerine ekledi.

HÜCRELERİ TEMİZLEYEN OZON TERAPİ

Hücreleri temizleyen ozon terapisi ile ilgili de konuşan Ataönder, ‘’Yaşın ilerlemesiyle birlikte oksijen gereksinimi artan insan bedeni bir de dış faktörlerin olumsuz etkileri yüklenince ciddi miktarlarda vücuduna atık madde depolamaya başlar. Bu atık maddeler hücre zarını etkiler ve dolayısıyla yaşlanma belirtileri çok daha fazla hissedilmeye başlanır. Ozon Terapi ise, oluşan tüm bu olumsuzlukları pozitif hale çevirebilecek ve bedeni gerçek anlamda temizleyecek bir yapıya sahip. Ozon Terapi ile temizlenmiş, oksidatif stresden arınmış bir bedenle, yaşlanma belirtilerinden tutunda, selülit ve farklı kronik rahatsızlıklara kadar kliniklerimizde çözüm sağlayabiliyoruz’’ dedi.

YENİ NESİL ANTİ AGİNG, SECRET UYGULAMASI

Ameliyattan korkanların ya da yaşlanma belirtilerine bir önlem almak isteyenlere son olarak Secret uygulamasını öneren Ataönder,‘’Radyo frekanslı fraksiyonel iğne tedavisi Secret, yüzün her sahasını tarayan gelişmiş bir gençleştirme teknolojisidir. Cihazın üzerinde yirmiden fazla mikro iğne bulunuyor ve bunlar ısı vererek cildi kolajen üretimine teşvik ediyor. İnce kırışıklıklar dahil yüzdeki tüm form kaybına son derece faydalı bir etkiye sahiptir’’ diye konuştu.

 

Haberin kaynağı için tıklayınız http://www.milliyet.com.tr/en-populer-genclesme-yontemi-pembenar-detay-estetik-2068772/

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Musatfa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.