Yaşlanmanın etkilerini durdurun!

Yaşlanmanın etkilerini durdurun!

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 60'ının bedenleri yerine, yüzlerinin çok daha genç olmasını istedikleri ve bu sebeple yüz bölgesine yapılan estetik cerrahi müdahalelere ve medikal uygulamalara sıcak baktıkları ortaya çıktı.
Yüz bölgesinin daha fazla yıpranmaya açık olduğunu belirten Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Kemal Ataönder, Amerika'da yapılan araştırmayı değerlendirdi. Özellikle kadınların bedenlerinden çok, yüzlerindeki yıpranmaya odaklandıklarını ve bunun için önlemler aldıklarını belirten Dr. Ataönder, "Yüzümüz iletişim için en önemli bölgelerden birisi, üstelik aynada en fazla izlediğimiz alan. Mimik kaslarının bu bölgede olması ve sürekli güneş gibi dış faktörlerin olası zararlı etkilerine maruz kalması sebebiyle, çok daha fazla yıpranmaya açık olduğunu söyleyebiliriz" dedi.
 

YAŞLANMA BELİRTİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİN!

Kadınların en çok talep ettikleri uygulamanın başında örümcek ağı estetiğinin geldiğini belirten Ataönder, "Kliniklere gelen kadın hastaların en çok talep ettiği uygulamaların başında örümcek ağı estetiğinin olması da, aslında bu araştırma sonuçlarını doğruluyor. Örümcek ağı estetiği ile büyük oranda yaşlanma belirtilerinin önüne geçilebiliyor veya yaşlanma oluşmadan önlemler alınabiliyor" diye konuştu. Ayrıca örümcek ağı estetiğinin yüz dışında, kol ve bacak içleri, karın, meme gibi bölgelere de yapılabildiğini söyledi.

HERKES CANLI VE PÜRÜZSÜZ BİR CİLTLE GÜNE BAŞLAMAK İSTİYOR

Fizyolojik bir süreç olan yaşlanmanın, önüne geçilebileceğini ve geciktirilebileceğini vurgulayan Dr. Ataönder, "Örümcek ağı estetiğinin yanı sıra, mimik çizgilerinin oluşmadan önüne geçmek için botoks ve kontür düzenlemeleri, dolgu uygulamaları yine yüz bölgesi için en çok tercih edilen medikal uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca ultrason dalgalarıyla kolajen üretimini harekete geçiren ultraterapi de favori bir tekniktir. Tüm bu saydığımız uygulamalar, her şeyden evvel önleyici ve yaşlanma belirtilerini tedavi edici özelliklere sahip. Herkes her sabah canlı ve pürüzsüz bir ciltle güne başlamak istiyor, bu sebeple kadın erkek fark etmeksizin ameliyatsız bu tekniklerden faydalanılabilir" dedi.

Haberin kaynağı için tıklayınız http://www.haberturk.com/saglik/haber/1114332-yaslanmanin-etkilerini-durdurun 

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Musatfa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.