Gözaltı Işık Dolgusu ile morluklara son verin

Gözaltı Işık Dolgusu ile morluklara son verin

Gözaltındaki çöküklük ve morluk, sizi hem yorgun hem de olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. Kendinizi en formda, en enerjik hissettiğiniz bir günde bile “Ne kadar yorgun görünüyorsun, uykusuz mu kaldın?” ya da “Keyfin mi yok bugün?” şeklinde sorularla karşılaşmamıza neden oluyor. Çehrenize yaşlı ve bitkin bir görünüm veren bu estetik soruna karşı tek ve en etkili çözüm ise basit bir uygulamadan geçiyor: Gözaltı ışık dolgusu.

Gözaltlarının çukurlaşarak geri çekilmesinin arkasındaki en önemli faktör yaşla beraber göz çevresindeki kemik yoğunluğunun azalmasıdır. Bu bölgeyi gergin ve pürüzsüz tutan, adeta bir çatı görevi gören kemiklerdeki kayıp, gözaltlarının çukurlaşmasına neden olur. Tabloya yaşla beraber yaşanan doku kaybını da eklediğinizde gözaltlarının belirgin bir şekilde çökmesi kaçınılmazdır.

Gözaltındaki düz yapı bozulduğunda ise ışığı iyi bir şekilde yansıtmamaya başlar ki bu da gölgelenmelere neden olur. Gözaltı morluklarının pek çoğunun arkasında çukurlaşma yüzünden oluşan gölgeler yatar. Genetik olarak bu probleme yatkın olan kişiler ise, gençlik yıllarında bile onlara yorgun, depresif bir görünüm veren gözaltlarındaki çöküklükten şikâyetçidirler.

Bu estetik probleme karşı geliştirilmiş tek formül olan Işık Dolgusu gözaltındaki çöküklük ve morlukların tedavisinde altın standarttır.

Neden Işık Dolgusu?

Gözaltı derisinin son derece ince ve hassas olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden de riskli bir bölgedir. Gözaltına yapılacak dolgu maddelerinin özel olarak tasarlanması gerekir. Ve bu bölge için geliştirilmiş tek formül ışık dolgusudur. Işık dolgusunun aktif maddesi, yüze uygulanan dolgularla aynıdır: hyalüronik asit. Ancak, doğal olarak vücutta bulunan ve su moleküllerini kendisine çekerek enjekte edildiği yere hacim veren hyalüronik asit, ışık Dolgusunda çok daha farklı bir formda kullanılıyor. Bu formda hyalüronik asit daha akışkan ve ince bir formda olduğu için homojen bir görünüm yaratıyor.

Ancak her tedavide olduğu gibi Işık Dolgusu uygulamasında da işinin ehli ve bu işlem konusunda deneyimli bir doktor seçmeniz büyük önem taşıyor. Uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen formülün tam dozunda yapılması alınan sonucun başarısı için kritik bir faktördür. Çünkü gereğinden daha fazla dolgu yapılırsa bu defa da başka bir estetik problem, yani gözaltı torbaları oluşur.

Gençleştirici etki yapar

Işık dolgusunun içinde gözaltına hacim veren hyalüronik asit dışında anti-aging etkili vitaminler, mineraller ve amino-asitler bulunur. Gözaltı bölgesindeki hassas cildin gençliğini korumada, yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli kılmada son derece etkili olan formül, uygulamayı sadece kozmetik bir işlem olmaktan çıkarır ve etkili bir anti-aging tedaviye dönüştürür. Yani, ışık dolgusu sayesinde hem gözaltlarında var olan sorunları anında yok etmek hem de ileride oluşacak yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir önlem almak mümkün.

Işık Dolgusu hakkında aklınıza gelen sorular ve cevapları…

Nasıl bir işlemdir, acı eşiği düşük kişiler de yaptırabilir mi?”

İşlem öncesinde anestezik krem uygulanır, böylece tedavi nispeten konforlu geçer. İşlem sırasında formül, çok ince uçlu bir iğneyle gözaltlarına enjekte edilir.

Uygulama sonrasında sosyal hayatıma hemen geri dönebilir miyim?”

İşlem sonrasında hafif bir morluk ve kızarıklık oluşması normaldir. Ancak bunlar bir kapatıcı yardımıyla kamufle edilebilir, zaten birkaç gün içinde de tamamen geçerler.

Kaç seans yaptırmak gerekiyor?”

İhtiyaca göre senede 1-3 defa uygulanan işlemin tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.

Etkilerini ne zaman görülür?”

Işık dolgusu sonuçlarını anında görebileceğiniz bir işlemdir.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.