Kalça Dolgusu

Kalça Dolgusu

45 dakikada Brezilya kalçalarına sahip olabilirsiniz

Dolgu enjeksiyonu ile daha çıkık, daha seksi ve biçimli bir popoya sahip olmak mümkün hem de sadece dakikalar içinde.

Son yirmi yılda yıldızı parlayan kadınsı kıvrımların olmazsa olmazı kalçalar ya da namı diğer Brezilya poposudur. Daha çekici kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar için estetik cerrahi temel olarak iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki kalça protezleri, diğeri ise vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ dokusunun kalçalara enjekte edilmesi.

Peki, ya neşter altına yatmak istemiyorsanız?

Neyse ki üçüncü bir seçenek daha var. Sadece 45 dakikada daha seksi kalçalara sahip olmak mümkün hem de ameliyat, kesi izi, anestezi ve iyileşme süreci olmadan. Yüze hacim vermek ve kırışıklıkları doldurmakta altın standart olan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalçalara şekil vermekte de son derece başarılı. Hyalüronik asit doğal olarak vücutta bulunan bir madde, özelliği ise moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü tutabilmesi.

Düz, basık kalçalara daha kalkık, biçimli ve çekici bir görünüm vermek için kullanılan dolgu maddeleri aynı yüze uygulananlar gibi hyalüronik asit bazlı. Ancak bu molekülün daha yoğun bir formu kullanılıyor, çünkü yüzden farklı olarak kalça bölgesini şekillendirmek için daha fazla hacim yaratmaya ihtiyaç var.

Kalçaları biçimlendirmek için uygulanan dolgu maddesi enjeksiyonlarından kimler faydalanabilir?

Daha biçimli kalçalara sahip olmak isteyen, poposunun düşük ya da basık olmasından şikâyetçi olan herkes.

Diğer yöntemlerle kıyaslandığında avantajları nedir?

Diğer yöntemlerin aksine cerrahi bir müdahale değildir. Sonrasında ödem, morluk gibi problemler yaşanmaz. Kalça protezi ve yağ dokusu enjeksiyonuyla kıyaslandığında kalçalarda istenen formu yaratmak konusunda daha kişiye özel sonuçlar almayı mümkün kılar. Uygulama yapılırken hastanın istediği görünüm konusunda uzmanla birebir iletişimde olabilmesi önemli bir avantajdır. Bu yöntem konusunda deneyimli bir uzman, doğru noktalara, doğru miktarda enjeksiyon yaparak kalçadaki kusurlara müdahale edebilir, kalçayı yeniden şekillendirebilir.

Kalıcılık süresi ne kadar?

Bu dolguların kalıcılığı 2-3 senedir. Dilerseniz bu sürenin sonunda yeniden dolgu enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

İşlem sırasında acı ya da ağrı duyar mıyım?

Konforlu bir işlemdir. Öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür, bu da işlemin rahat geçmesini sağlar.

Sonrasında hemen sosyal hayatıma geri dönebilir miyim?

Evet. Diğer yöntemlerin aksine iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Dolgu enjeksiyonu yaptırıp birkaç gün sonra plaja gidebilir, bikini, mayo giyebilirsiniz.

Etiketleri
drmka
Drmka

2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Mustafa Kemal Ataönder ‘Dünyayı güzellik kurtaracak’ mottosu ile yola çıkarak 2017 yılında DRMKA Kliniğini kurdu ve sahibi olduğu klinikte Medikal Estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.